Sparingi w ringu

Przeprowadziliśmy pierwsze sparingi na ringu spełniającym wymogi wymiarowe Polskiego Związku Kickboxingu. Według regulaminu formuły full contact minimalny rozmiar ringu wynosi 490 cm x 490 cm a maksymalny 720 cm x 720 cm.

To szczególny moment dla naszego rozwoju sportowego. Doskonale pamiętamy pierwsze sparingu w klubie, gdzie mieliśmy do dyspozycji tylko parkiet na sali gimnastycznej a taśmą zaznaczaliśmy pole walki. Później zakupiliśmy tatami i mogliśmy przeprowadzać sparingi na macie.

Już 5 sierpnia planujemy zorganizować kolejne sparingi na ringu. Wszystkich chętnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęciu udziału. Na ich podstawie ustalimy kto z kim będzie się sparingował. Pamiętajcie, że podczas sparingów

  1. kierujemy się wojskowym mottem: Im więcej potu na poligonie tym mniej krwi na polu walki.
  2. celem głównym jest przygotowanie zwodników do startów w zawodach.
  3. pamiętamy, że każdy ma różne umiejętności, wagę, wzrost i wiek dlatego zdarzają się sytuacje nieprzewidziane tj. znacząca dominacja jednego ze sparingujących, dlatego pamiętajmy, aby dbać o bezpeczeństwo swoje i swojego sparingpartnera.

Jak wygląda sparing w klubie dowiesz się tutaj: https://quickshot.com.pl/2022/03/28/jak-wyglada-sparing-u-nas-w-klubie/

Chętnych do obejrzenia kolejnych sparingów zapraszamy 05 sierpnia od godziny 17.45 na sali jest około 50 miejsc siedzących.

Chętnych do rozpoczęcia przygody z kickboxingiem zapraszamy do zapoznania się z informacją: https://quickshot.com.pl/2022/02/07/rekrutacja-klubu/

Newsletter