Formuły kickboxingu

Oczywiście, mogę dodać kilka ważnych informacji. Oto zaktualizowany tekst:


Rywalizacja w kickboxingu odbywa się w 7 formułach. Walcząc na ringu w:

 1. Full contact
 2. K-1
 3. Low kick

lub na tatami w:

 1. Light contact
 2. Point fighting
 3. Kick light

Formułą pozbawioną kontaktu z przeciwnikiem są również formy przy muzyce, zarówno z bronią, jak i bez broni.

Ogólne porównanie jest następujące:

Formuły planszowe:

 1. Kick light – forma walki ciągłej, w której techniki nożne stosuje się na wysokość uda, tułowia i głowy. Zawodnicy walczą w krótkich spodenkach i koszulce.

 2. Pointfighting – forma walki przerywanej, techniki nożne stosuje się na wysokość tułowia i głowy. Zawodnicy walczą w długich spodniach i koszulce.

 3. Light contact – forma walki ciągłej, techniki nożne stosuje się na wysokość tułowia i głowy. Zawodnicy walczą w długich spodniach i koszulce.

 4. Formy przy muzyce – rodzaj wyreżyserowanego występu przy muzyce nawiązującego do sportów i sztuk walki. Nie ma ograniczenia co do ubioru.

Formuły ringowe:

 1. Full contact – forma walki ciągłej, techniki nożne stosuje się na wysokość tułowia i głowy. Zawodnicy walczą w długich spodniach, a kobiety w koszulkach z wyższym dekoltem „stanikowym”. Minimalna liczba kopnięć wynosi 6. Niedozwolone techniki to:

  • Kopnięcia kolanem.
  • Uderzenie łokciem.
  • Uderzenie nasadą rękawicy.
 2. Low kick – forma walki ciągłej, w której techniki nożne stosuje się na wysokość uda, tułowia i głowy. Zawodnicy walczą w krótkich spodenkach.

 3. K1 – forma walki ciągłej, w której techniki nożne stosuje się na wysokość uda, tułowia i głowy. Dozwolone są kopnięcia kolanem. Zawodnicy walczą w krótkich spodenkach.