Jak wiązać bandaże?

Każdy kickboxer korzysta z kilku elementów sprzętu sportowego przed zadaniem pierwszego ciosu na treningu. Bandaże na dłonie są pierwszą linią obrony, która chroni Twoje dłonie i nadgarstki przed kontuzjami wewnątrz rękawicy bokserskiej.

Dlaczego owijać dłonie przed treningiem? Bandaże chronią ścięgna i więzadła dłoni oraz dodają wsparcia nadgarstkom. Mają również właściwości higieniczne, ponieważ pot najpierw dostaje się do bandaży, a później do rękawicy.

Bandaże mogą mieć długość 3 lub 4 metrów. Jeśli masz małą dłoń lub dużą i zdrową, a potrzebujesz szybko zawiązać bandaż, wybierz te o długości 3 metrów. Jeśli masz dużą dłoń, ale potrzebujesz lepiej usztywnić nadgarstek, wybierz dłuższe. Bandaże są wymagane na zawodach. Istnieją także bandaże żelowe, które wyglądają jak rękawica; zakładasz je bardzo szybko, jednak komfort ich użytkowania zależy od indywidualnych preferencji.

Bandaże możesz zakupić w biurze Klubu.

Najważniejsze jest, aby bandaż nie był zawiązany zbyt mocno, ponieważ przepływ krwi w dłoni będzie trudniony. Nie może również być zawiązany zbyt luźno, ponieważ jego właściwości nie będą wykorzystane.