You are currently viewing PRZEMYSŁAW JOŃCZYK – PODSUMOWANIE PIERWSZEJ ZAWODOWEJ WALKI

PRZEMYSŁAW JOŃCZYK – PODSUMOWANIE PIERWSZEJ ZAWODOWEJ WALKI

Przemysław Jończyk, stoczył swoją pierwszą zawodową walkę na gali Kickboxing Champion’s Night w Ostrzeszowie. Przemek zmierzył się z Marcinem Zapeńskim w kategorii -86 kg. Walka była pełna emocji i determinacji, choć ostatecznie Przemek przegrał na punkty.

Przemek pokazał swoją siłę i zaangażowanie, trafiając przeciwnika wieloma kombinacjami. Walka była dynamiczna, z wieloma zwrotami akcji. Sędzią w ringu była Cecylia Pudlicka. Komentator sportowy, zauważył, że w stylu Przemka jest jeszcze trochę chaosu, ale jednocześnie porównał jego styl do Lyoto Machidy, doceniając jednoczesne ataki nogą i ręką.

W narożniku Przemka byli trener Łukasz Wabnic oraz cutman Maciej Wałaziński z AndNew Cutman Team. Trener Łukasz Wabnic powiedział:

„Przemek ma duże ambicje, a realizacja dużych ambicji tworzy duże wyzwania. To dopiero początek naszej drogi, więc musimy być gotowi na wiele trudności. Przemek ciężko pracuje na treningach, co jest kluczowe do osiągnięcia jego celów. Skupiłem się na sile fizycznej i szybkości, teraz przyjdzie pora na wytrzymałość, technikę i następnie strategię. Przemek wykazuje niesamowite zaangażowanie i gotowość do poświęceń. Nie zapominajmy o roli zespołu, który wspiera Przemka. Mamy w klubie świetnych sparingpartnerów, będziemy pracować, aby zapewnić mu najlepsze możliwe doświadczenie. Ważnym elementem przygotowań będzie również praca nad sferą mentalną. Przemek musi być gotowy na presję związaną z walką oraz na radzenie sobie z ewentualnymi niepowodzeniami. Musimy popracować nad jego koncentracją. Naszym długoterminowym celem jest zdobycie tytułu zawodowego Mistrza Świata. Przemek ma do tego odpowiednie predyspozycje i podejście. Aktualnie planujemy udział Przemka w Mistrzostwach Śląska.”

Przemek zdecydował się przekazać cały zarobek z walki na leczenie Marka Piotrowskiego, legendy kickboxingu, który od lat zmaga się z ciężką chorobą.

Dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie i doping. Tym, którzy zebrali się w Best Pizzy oraz Adrianowi Kubarskiemu, Bartłomiejowi Bartoszczakowi i Barkowi Lis, którzy przyjechali do Ostrzeszowa kibicować Przemkowi na żywo.  Przemek czuł waszą obecność i motywację, którą mu dodajecie.

Przypominamy, że pełną relację z gali można obejrzeć na YouTube pod linkiem:

Walka Przemka zaczyna się od 1:47:00.

Serdecznie zapraszamy do dalszego śledzenia kariery Przemka i wspierania go w jego sportowej podróży!